x
menu

AUTOMATYKA KOTŁOWNI I WĘZŁÓW CIEPLNYCH

Kilka słów o nas

Zakład Elektroniki i Automatyki FRISKO jest spółką cywilną, której właścicielami są absolwenci Politechniki Wrocławskiej Piotr Friedrich i Kazimierz Skołud. Firma została wpisana do ewidencji działalności gospodarczej Urzędu Miejskiego Wrocławia w dniu 22.07.1992. Pierwszym produktem FRISKO był regulator pogodowy AURA, produkowany w wielu wersjach programowych przez ponad 8 lat.
 
Uniwersalny charakter powstałych w latach 1997-2010 sterowników swobodnie programowalnych oraz ciągle udoskonalane narzędzia programowe pakietu AUTOGRAF wyznaczyły nowe obszary działalności FRISKO. Są to przede wszystkim automatyzacja procesów przemysłowych, układów wentylacji i klimatyzacji, stacji uzdatniania wody, procesów technologicznych w przemyśle przetwórczym, rolnictwie i ogrodnictwie.

W dalszym ciągu firma specjalizuje się w automatyzacji małych i dużych kotłowni, węzłów cieplnych i układów z odnawialnymi źródłami energii. Wszystkie sterowniki i regulatory mogą współpracować ze sobą i z programami wizualizacji i zdalnego nadzoru, również w sieciach lokalnych i przez INTERNET.

Atrakcyjna cena, walory funkcjonalne i wysoka niezawodność zostały dostrzeżone przez zagranicznych kontrahentów – sterowniki FRISKO eksportowane są do Francji, Niemiec, Słowacji, na Litwę i Ukrainę.